Kinga Wacławik

[Supervisor] W obecnej chwili rozwija własną firmę, a swój czas dzieli między korporacje a startupy. Jako freelancer pracuje dla korporacji i dużych firm takich jak Perła Browary Lubuskie S.A. lub Xella Polska. Jako mentor i ekspert pomaga startupom w kwestiach użyteczności i projektuje aplikacje mobilne.

Była ekspertem w programie akceleracyjnym WARP realizowanym przez Hub:raum Kraków (Deutsche Telekom właściciela marki T-Mobile), gdzie mentorowała uczestniczącym startupom w zakresie UX/UI/front-end. Pełniła funkcję eksperta w programie akceleracyjnym IDEA Global realizowanym w ramach programu ScaleUp PARP. Była jednym z organizatorów KRKroad.pl – miejskiego programu realizowanego dla Urzędu Miasta Krakowa.

W swojej pracy projektuje funkcjonalności, pomaga tworzyć przyjazne użytkownikowi produkty, edukuje i angażuje się w pomoc społeczności startupowej.

Kinga od prawie 10 zajmuje się tworzeniem rozwiązań webowych i mobilnych. Swoją karierę rozpoczęła jako #C Developer w małej (100+) polskiej korporacji Vsoft, która tworzyła dedykowane rozwiązania dla banków, firm czy giełdy. Ta praca pozwoliła jej przede wszystkim spróbować swych sił zarówno jako programista backend, jak i frontend, administrator, a także projektant rozwiązań. Bardzo szybko stwierdziła, że to właśnie projektowanie interfejsów jest tym, co ją najbardziej interesuje. Wtedy postanowiła zmienić kierunek kariery i wybrała front-end i rozpoczęła pracę w startupie SmartRecruiters. Jako pierwszy developer kobieta dołączyła do niewielkiego (15+) na tamtym etapie zespołu. SmartRecruiters stworzyło z sukcesem platformę HR dedykowana na rynek US, której klientami w tej chwili są znane firmy takie jak np. Atlassian lub Deloitte. Została zatrudniona po Serii A (5 mln $), a następnego roku startup pozyskał kolejną rundę finansowania w Serii B (10 mln $). W czasie prawie 3 lat swojej pracy zaangażowana była w 2 poważne redesign’y systemu, które wymagały nie tylko przebudowy istniejących funkcjonalności i radzenia sobie z tak zwanym „legacy code”, ale także budowy nowych funkcjonalności i przygotowania „style guide”. Jako członek 3-4 osobowego zespołu zajmowała się kodowaniem, projektowaniem i ewangelizacją innych członków zespołu jak ważny jest UX. Ukończyła kierunek Informatyka na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.